Woonvoorziening voor bewoners met vorm van autisme in Monnickendam
In Monnickendam verrijst de komende jaren een nieuwe wijk, de Gouwhaven. Rond de Gouwzee komen ruim 700 woningen en andere voorzieningen. Intermaris neemt 69 sociale huurwoningen af. 20 daarvan zijn bestemd voor Stichting Boeglijn. Intermaris en Stichting Boeglijn tekenden daarvoor samen een intentieovereenkomst.
Boeglijn is een ouderinitiatief voor personen met een vorm van autisme
Met het ondertekenen van de overeenkomst spreken beide partijen de intentie uit om een woonvoorziening te realiseren voor personen met een vorm van autisme. Intermaris en Stichting Boeglijn willen een prettige en volwaardige woonomgeving realiseren waarin ze op eigen benen kunnen staan, in een eigen appartement, met daaraan gekoppeld professionele begeleiding en een sociaal netwerk om hen heen.
Twee-kamerappartementen en een gezamenlijke huiskamer
In de woonvoorziening komen 18 twee-kamerappartementen voor de bewoners. Twee appartementen worden ingericht als gezamenlijke huiskamer. De woonvoorziening maakt onderdeel uit van een wooncomplex met een gezamenlijke binnentuin.
Naar verwachting is de oplevering in 2027
De voorbereidingen voor de eerste fase van de nieuwbouw zijn in volle gang. In Hart van Gouwhaven, zoals het eerste deelgebied heet, komen de 69 sociale huurwoningen van Intermaris, waarvan 20 appartementen voor Stichting Boeglijn.